Aktualności

Wejście na Mnicha z przewodnikiem

Aktualności

Zimowe lub letnie wejście na Mnicha z przewodnikiem. Zabiorę was na sam wierzchołek kultowego szczytu nad Morskim Okiem. Przed wami przygoda z taternictwem.

Imprezy na wysokim poziomie

Aktualności

Prelekcje nie tylko o drodze do "Złotej ery polskiego himalaizmu" - kulisy legendarnych wypraw w góry wysokie w latach 1960-80.

Szykuj kiecę!

Aktualności

Tym razem felieton Klaudii Tasz zajmuje dwie strony; zdjęcia i refleksja nad tym, czy rzeczywiście mamy w górach równouprawnienie :) Najnowszy magazyn GÓRY nr 2/2015 (243), str. 124-125.

Przeżyłem, więc wiem - nieznane kulisy wypraw wysokogórskich

Aktualności

Bardzo miło jest nam poinformować, że na początku października 2014 roku ukazały się nakładem wydawnictwa Annapurna długo wyczekiwane wspomnienia Ryszarda Szafirskiego - taternika, alpinisty i himalaisty „z najwyższej półki” - spisane i opracowane przez Klaudię Tasz.

Wpadki i wypadki

Aktualności

"Nic tak nie cieszy, jak krzywda bliźniego" - niektórzy zwykli mówić tak w żartach. Idąc tym tropem Klaudia Tasz napisała felieton: "Wpadki, wypadki i kobiece potknięcia". Wprost i bez ogródek podzieliła się

Nysą dookoła ..Azji

Aktualności

Kto marzył kiedyś o czymś szalonym, ale nie miał czasu/odwagi/pieniędzy, żeby wdrożyć projekt do realizacji? Tymczasem początkiem czerwca 2014 r. piątka młodych ludzi wyruszy na 10 miesięczną wyprawę dookoła Azji. Środkiem transportu będzie ...21-letnia Nysa!

Mądra rozrywka

Aktualności

Jeśli ktoś się zastanawia, jak spędzić nadchodzący weekend (5-6 kwietnia 2014), zapraszamy do Doliny Pięciu Stawów Polskich na najlepszą imprezę w sezonie: DNI LAWINOWO SKI-TOUROWE, których ideą jest szerzenie bezpiecznej górskiej turystyki zimowej.