Szymon Tasz

(brat Klaudii) 

Jestem byłym zawodnikiem Kadry Narodowej w narciarstwie alpejskim, przez 22 lata wyczynowo jeździłem na nartach, od 1996 roku jestem instruktorem narciarstwa w SITN - PZN (Polski Zwiazek Narciarski).

W latach 2000-2004 regularnie znajdowałem się w czołówce carvingowego Pucharu Polski. Od kilku lat specjalizuję się w tzw free rajdach, czyli jeździe poza trasą. 

 

Jestem autorem ćwiczeń oraz narciarzem prezentującym technikę jazdy w książkach: "Ćwiczenia narciarskie dla początkujących i średnio-zaawansowanych", "Ćwiczenia narciarskie dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych" oraz "Narciarstwo dla zaawansowanych - Karwing, stromizny, muldy, puch" 

 
 


Jestem również pasjonatem rowerów zjazdowych. W latach 2005 - 2009 startowałem w zawodach, w downhill'u MTB zdobywając m.in. 2-krotnie tytuł Mistrza Polski (kat. Masters), 3-krotnie tytuł V-ce Mistrza Polski
oraz Puchar Polski 2008. Jeżdzę na rowerach marki KARPIEL.

Mam również wieloletnie doświadczenie w budowaniu tras zjazdowych. Jestem współautorem i współwykonawcą m.in. trasy na zakopiańskiej Harendzie, w Jurgowie i w Przemyślu. Współtworzyłem też secret spot'y w rejonie Zakopanego np. Polany Szymoszkowej


Jestem autorem filmów o tematyce sportowej. Filmy mojego autorstwa można obejrzeć w zakładce "MEDIA I GALERIE".